KONCERT

MARGARITA – Taneczny Autoportret

16 czerwca godz.18.30, Centrum ŁOWICKA ul. Łowicka 21 Warszawa
wstęp wolny

“Małgosiu, czy urodziłaś się dla Flamenco?
(śmiech) Coś w tym jest… Jeśli człowiek robi coś długo i wkłada w to wiele serca, w pewnym sensie się tym staje. Z flamenco łączy mnie coś jeszcze – typ urody, który odziedziczyłam po ojcu. Kiedy byłam w Hiszpanii, powiedziano mi, że mam urodę tancerki flamenco.”*

Na program wieczoru – podsumowującego rezydencję artystyczną Małgorzaty Matuszewskiej w Centrum Łowicka – złożą się dwie części:
cz.1 “Urodziła się dla flamenco”
Małgorzata Matuszewska opowie o swojej drodze artystycznej. Nie zabraknie również małej niespodzianki i performatywnego akcentu (widzów prosimy o przyniesienie 2 łyżek stołowych oraz 1 gumki recepturki).
cz.2 “Taneczny Autoportret”
Część artystyczna wieczoru oparta na autorskim Portrecie Choreograficznym Małgorzaty Matuszewskiej zrealizowanym we współpracy z polską kompozytorką Indią Czajkowską na zamówienie Mazowieckiego Instytutu Kultury w roku 2021.

*fragment artykułu Alicji MP poświęconego Małgorzacie Matuszewskiej naszemiasto.pl Cały artykuł dostępny pod linkiem TUTAJ

KONCERT FORTEPIAN & FLAMENCO


JAN OLESZ & MAŁGORZATA MATUSZEWSKA
28 MAJA 2023 godz. 18.00

Centrum Łowicka ul. Łowicka 21 Warszawa
bilety w cenie: 50 zł / ulgowy 40 zł *

19 stycznia 2023 w Krakowie Jan Olesz (fortepian) i Małgorzata Matuszewska (taniec, choreografia) wykonali Polskie Prawykonanie „Fantaisie sur des rythmes flamenco”. Wykonanie – zarówno pianistyczne jak i choreograficzne – zyskało entuzjastyczną ocenę Pani Teresy Martin – córki kompozytora, zarazem pierwszej choreograf i wykonawczyni tańca do utworu „Fantaisie sur des rythmes flamenco”. W Centrum „Łowicka” Małgorzata i Jan zaprezentują „Fantaisie…” oraz utwory hiszpańskich i europejskich kompozytorów inspirowanych tradycją Hiszpanii.
Więcej informacji /trailer wykonania „Fantaisie sur des rythmes flamenco” KLIKNIJ TUTAJ

Radio dla Ciebie – program Beaty Jewiarz „To mi się podoba” – Zapowiedź koncertu; rozmowa z Małgorzatą Matuszewską
https://www.rdc.pl/podcast/mnie-sie-to-podoba_Yj4peTdsarFIK1FszNGm?episode=sn92ONgA82PfP2IcC8ia

Jan Olesz
Pianista, dyplom w klasie fortepianu Profesora Andrzeja Pikula w Akademii Muzycznej imienia Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Kształcił się także w Musikhochschule Lübeck pod kierunkiem Konstancji Eickhorst. W 2018 roku ukończył z wyróżnieniem klasę fortepianu Eleny Aleksiejuk w OSM I i II stopnia imienia F. Nowowiejskiego w Gdańsku.
Brał udział w wielu kursach mistrzowskich, które prowadzili: Aquileses Delle Vigne, Waldemar Andrzejewski, Ilya Maximov, Wojciech Świtała, Michel Beroff, Vadim Rudenko, Zbigniew Raubo, Janusz Olejniczak.
Koncertuje w Polsce i za granicą (m.in. w Niemczech, Danii, Włoszech, Węgrzech, Portugalii, Chorwacji, Macedonii Północnej). Czynny uczestnik festiwali muzycznych, jak chociażby Międzynarodowego Festiwalu Duetów Fortepianowych „Duettissimo!” czy Festiwalu „Gdańscy Pianiści Miastu”.
Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych o zasięgu ogólnopolskim, a także międzynarodowym.

* Zakup biletów przelewem na konto (z kilkudniowym wyprzedzeniem) lub przed koncertem (płatność gotówką lub kartą)
Odbiór biletów zakupionych przelewem w sekretariacie przed wydarzeniem w godzinach pracy sekretariatu lub w dniu koncertu przed samym wydarzeniem.
Dane do przelewu:
Centrum Łowicka
konto: 57 1240 5918 1111 0000 4909 2927
W treści przelewu: imię i nazwisko, nazwa wydarzenia, data wydarzenia oraz rodzaj biletu