Bolero

Fundacja od roku 2017 realizuje Projekt Bolero na dwóch płaszczyznach: warsztatowej i artystycznej.

Program warsztatowy pt. BOLERO FEEL PROJECT IN PROGRESS  został zrealizowany dwukrotnie w Warszawie w 2017 roku, następnie w 2018 roku w Gdańsku.

Ideą BOLERO FEEL IN PROGRESS jest taneczny dialog dwóch kolorów – bieli i czerni – realizowany do utworu Bolero Maurice’a Ravela. Utwór Bolero Maurice’a Ravela przeważnie realizowany jest w dialogu damsko – męskim. W projekcie BOLERO FEEL PROJECT IN PROGRESS energie żeńska i męska zostają utożsamione z chińskim symbolem yin i yang, w którym kolory czarny i biały dopełniają się, pozostając nadal w naturalnej opozycji. Projekt realizowany w dialogu tańca hiszpańskiego z tańcem współczesnym, lub wyłącznie w technice tańca hiszpańskiego z wykorzystaniem wachlarzy o dwóch kolorach: białym i czarnym. W projekcie biorą udział amatorzy / adepci kursów tańca pod kierunkiem tancerzy zawodowych.

Autorka Programu: Małgorzata Matuszewska

Kwiecień 2017 – w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca  współorganizatorzy: Instytut Cervantesa w Warszawie, Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Tancerki prowadzące: Kinga Malec (taniec współczesny); Małgorzata Matuszewska (taniec hiszpański)

lipiec 2017 

współorganizatorzy: Instytut Cervantesa w Warszawie

Tancerki prowadzące: Joanna Lichorowicz (taniec współczesny); Małgorzata Matuszewska (taniec hiszpański)

Gdańsk

Projekt pod patronatem Fundacji zrealizowany w szkole tańca La Passion.

Tancerka prowadząca: Małgorzata Matuszewska (taniec hiszpański)

Program przyczynił się do powstania spektaklu „Bolero de Ravel” w choreografii Małgorzaty Matuszewskiej. Spektakl był wielokrotnie prezentowany m.in. w ramach „Scena dla Tańca 2019” – program Instytutu Muzyki i Tańca oraz Programu Prezentacji Spektakli Centrum Sztuki Tańca w Warszawie w roku 2019 – w Mazowieckim Instytucie Kultury, wraz ze spektaklem Sylwii Hanff „Zmierzch Opuszczonych Miast”.